O organizaci
  ZÁKLADNÍ ŠKOLA
  Mateřská škola
  Dokumenty
  Rubriky
  Statistika a login
školní e-mail administrace


  Novinky
20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
  Školní knihovna
  Školní jídelna
  tělocvična
  Partneři
  Rodiče vítáni
rodicevitani.cz
  Mapa školství
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Žákyně deváté třídy nahrávaly reportáž v Českém rozhlase Hradec Králové

V úterý 19. února odjely naše ,,deváťačky“ do Českého rozhlasu Hradec Králové, aby tam spolu s částí ostatních týmů nahrály zhruba tříminutový výstup ze svého projektu Příběhy našich sousedů. Na vyvrcholení celé akce, kde poprvé zazní i tato reportáž, zveme již nyní vedení obce i školy, rodiče, učitele, spolužáky, kamarády i širokou veřejnost. Udělejte si prosím čas 25. dubna a pojďte nás podpořit od 17 hod. do Hankova domu ve Dvoře Králové.

   

(Celý článek…)Spolupráce MAS Královédvorsko a společnosti Post Bellum letos přinesla unikátní kooperaci většiny základních škol Královédvorska na téma Příběhy našich sousedů. Žáci a žákyně vytipovali ve svém okolí lidi, kteří zažili na vlastní kůži nástrahy nacistické nebo komunistické totality. Pamětníky navštívili, vyzpovídali je, vše nahráli na diktafon. Pro upřesnění údajů zajeli do archivu v Trutnově a nyní přišel jeden z vrcholů projektu, kdy ve většině případů poprvé v životě navštívili studia Českého rozhlasu v Hradci Králové, aby své téměř dvouhodinové  nahrávky ,,přetavili“ v tříminutový výstup, v němž zazní nejen hlas pamětníka, ale i komentář našich žákyň.

Ačkoliv se na první pohled může zdát velice obtížné docílit oněch tří minut, kouzly pana technika i umem všech zúčastněných se to týmům povedlo. Naše skupinka ve složení Bětka Teperová, Anička Albrechtová, Barča Vlčková, Míša Drahošová a Janča Holzknechtová byla navíc pochválena za nejprofesionálnější výkon za mikrofonem ze všech skupin. Považte, své výstupy nahrály ,,na první dobrou“! Je za tím velká píle a nasazení, jelikož si téměř bez mých zásahů samy dívky sestavily scénář nahrávky a četbu textu pak pečlivě procvičovaly.   

Zhlédnout rozhlasová studia a vyzkoušet si práci za mikrofonem – to patří k jednomu z vrcholů projektu. A dál? Už nyní dívky opět velmi pečlivě promýšlejí obsah prezentace a svého výstupu, kterými ukončí své působení v projektu 25. dubna v Hankově domě. Myslím, že se máme opět na co těšit, a tak vás prosím, doražte je podpořit, zaslouží si to!

Myslím si, že tento projekt je velmi užitečný a už nyní jsem rád, že jsme se do něho přihlásili. Přináší prohloubení znalostí dějin doby nedávno minulé, a to jiným, interaktivnějším způsobem než jen sezením ve školní lavici. Účastníci musí vyrazit do terénu a mapovat osudy lidí, na nichž se zhoubné totality 20. století podepsaly. Předpokládá se znalost nahrávací techniky, kladení otázek, práce s textem. Musí se naučit pracovat týmově a nestydět se vystupovat nejen za mikrofonem, ale i na jevišti, kde ono závěrečné vystoupení vše završí.

A naše pamětnice? Mohu jen prozradit, že se jedná o babičku jedné z našich účastnic, což je ve srovnání s ostatními týmy unikát. Vše ostatní se už dozvíte 25. dubna v Hankově domě, tak přijďte!         

Foto zde               


| Autor: Mgr. Jiří Lux | Vydáno dne 24. 02. 2019 | 734 přečtení |
| Počet komentářů: 1 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server