O organizaci
  ZÁKLADNÍ ŠKOLA
  Mateřská škola
  Dokumenty
  Rubriky
  Statistika a login
školní e-mail administrace


  Novinky
20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
  Školní knihovna
  Školní jídelna
  tělocvična
  Partneři
  Rodiče vítáni
rodicevitani.cz
  Mapa školství
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Hrajme si i hlavou

Přírodovědecká fakulta UHK ve spolupráci s Hvězdárnou a Planetáriem Hradec Králové pořádala letos již 12. ročník zábavného učení určeného nejenom pro děti. Pro všechny bylo připraveno mnoho pokusů, her a zábavy. Po skvělých referencích z minulých let vyrazila do Hradce Králové tentokrát 4. a 6. třída.

(celý článek...)Trochu jsme si přivstali, abychom odjeli vlakem už v sedm hodin. Za necelou hodinu  jsme vystupovali v Hradci a vydali se směrem k univerzitě. Protože akce začínala v devět hodin, dali jsme si svačinovou pauzu v Jiráskových sadech na dětském hřišti, kde se kupodivu vyřádili nejenom čtvrťáci.

Na devátou jsme se přesunuli před univerzitu. Tam se nás okamžitě ujala jedna z hlavních pořadatelek a my byli lapeni a odvedeni do její "laboratoře", kde nám předvedla, co vše dokáže tekutý dusík.

Pak už jsme přešli do prostoru  kolem univerzitní fontány. Všude okolo byla stanoviště s různými experimenty, hrami, hlavolamy, roboty, drony, dalekohledy atd. Děti si mohly vyzkoušet absolutně vše za dohledu velmi ochotných studentů a též pod drobnohledem Alberta Einsteina. Pokud dávali žáci dobrý pozor a dokázali odpovídat na otázky, získávali kartičky s" hlavouny", za které si pak mohli nakoupit drobné upomínkové předměty, nebo Einsteinovu OVKU (limonádu).

Kromě venkovních prostor bylo možno navštívit i stanoviště v laboratořích.

Akce byla opravdu povedená, každý si našel něco, co ho bavilo. Bylo zábavné sledovat, co kdo preferuje. Mnoho dětí například opakovaně zkoušelo chůzi s opileckými brýlemi (navozovaly různě stupně opilosti), další účastníci se stali dudáky poté, co si z obyčejné zdravotnické rukavice vyrobili hudební nástroj, kluci zas zkoušeli zapojit zvonek a rozsvítit žárovky atd., holky vyzkoušely odstředivou sílu (a taky se u toho trochu polily).

A slovo na závěr?

Příští rok bychom si tuhle akci určitě neměli nechat ujít. Stojí totiž vážně za to.

Foto z akce zde.


| Autor: Mgr. Miluše Senetová | Vydáno dne 22. 06. 2019 | 524 přečtení |
| Počet komentářů: 0 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server