mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 380 nalezených)

Pro 4. ročník soutěže Podzvičinsko očima dětí byla vyhlášena dvě témata: krajina Podkrkonoší a Eduard Štorch (letos si připomínáme 140 let od jeho narození v Ostroměři).  27. 4. 2018 porota pod vedením manželů Moravcových (dále M. Benešová, I. Doležal, P. Holzhauserová, J. Přibyl) rozhodla o umístění jednotlivých prací, kterých se tentokrát sešlo 221.

(celý článek)

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 12. 08. 2018 |

Únor, březen a duben byl v první třídě ve znamení prevence zubního kazu. Prvňáčci se zábavnou formou seznámili s projektem „Veselé zoubky“. Do tohoto projektu se zapojilo 50 000 prvňáčků z celé České republiky. Stejně jako v minulých letech připravila společnost dm soutěž o nejlepší projekt na téma „Prevence zubního kazu“. Odborná porota vybrala deset vítězných projektů. Mezi deseti vybranými projekty byl i ten náš. Vyhráli jsme tak republikové finále a zájezd do Divadla Spejbla a Hurvínka!

(Celý článek ... )

| Autor: Mgr. Dana Rejlová | Vydáno dne 26. 06. 2018 |

Žáci naší školy se zúčastnili téměř všech čtrnácti ročníků celostátní výtvarné soutěže Zvíře není věc, kterou vyhlašuje MKZ Hankův dům a ZOO Dvůr Králové.

(Celý článek...)

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 20. 06. 2018 |

Z krajského kola v aquatlonu postoupily tři děti naší školy. Měli jsme necelý měsíc na trénink, a proto jsme se zaměřili hlavně na plavání, kde byly největší ztráty. Někdo chodil plavat na Dubinu, někdo navštívil bazén. Dvoudenní soutěž probíhala 7.-8.června opět v Trutnově.

(celý článek...)

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 19. 06. 2018 |

Do výtvarné soutěže  Svět v pohybu, kterou pořádala Střední škola vizuální tvorby v Hradci Králové, jsme poslali pět prací. Nejúspěšnější z naší školy byl Dominik Stančo, který obsadil třetí místo.

Dominikovi blahopřejeme, všem děkujeme za reprezentaci školy.

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 18. 06. 2018 |

Ve výtvarné soutěži Včela a příroda, kterou uspořádalo městské muzeum v Jaroměři, obsadila Nikola Lesáková 3. místo. Na vyhlášení výsledků spojené s kulturním programem a výstavou prací byli pozváni všichni účastníci.

Děkuji dětem za jejich práci.

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 07. 06. 2018 |

Po školním kole poznávání následuje okresní. Jako tradičně i letos se konalo v pondělí 4. 6. 2018 na ZŠ Schulzovy sady.

| Autor: Mgr. Jana Ballová | Vydáno dne 06. 06. 2018 |

V pátek 25. 5. 2018 se uskutečnilo krajské kolo biologické olympiády kategorie D. Naši školu reprezentoval vítěz okresního kola Ondra Tepera ze  6. ročníku.

| Autor: Mgr. Jana Ballová | Vydáno dne 04. 06. 2018 |

Jako každý rok se i letos konalo školní kolo poznávání přírodnin. Školního kola se účastnil celý druhý stupeň ZŠ.

Ve výtvarné soutěži pořádané Střediskem volného Bájo Česká Skalice jsme získali jednu z pěti hlavních cen. Práce našich osmi žáků od 1. do 5. třídy byly oceněny společně jako kolekce. Tématem byla tentokrát Francie - země galského kohouta. Ceny a diplomy si mohou děti vyzvednout s rodiči v SVČ Bájo Česká Skalice v neděli 3. června 2018 na akci Den dětí v zemi galského kohouta, která proběhne od 14 do 17 hodin.

Dětem děkuji za jejich snahu a reprezentaci školy

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 30. 05. 2018 |

Dne 11.5. se 13 dětí z naší školy napříč třídami vydalo na netradiční závody do Trutnova. Aquatlon je sport kombinující plavání a běh. Podle věkové kategorie na děti čekaly různě dlouhé vzdálenosti v plavecké i běžecké části. Časy z obou disciplín se sčítaly - čím nižší součet časů, tím lepší umístění ve výsledkové tabulce.  I přesto, že nemáme oddílové plavce, si děti vedly skvěle, někteří závodníci si zajistili i postup do Finále poháru.

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 20. 05. 2018 |

Tradiční atletické závody Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou se konaly 3.5. ve Dvoře Králové za krásného slunného počasí. Naši školu letos reprezentovalo družstvo mladších žákyň a mladších žáků. Obě družstva si nevedla špatně, nicméně na postup to nestačilo. Kluci skončili na 4.místě a děvčata obsadila 6.místo. Nutno vyzdvihnout Adama Doležala, který vylepšil hned dva rekordy školy v mladších žácích - v běhu na 60 m výkonem 8,2 s a ve skoku dalekém výkonem 425 cm. Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci školy!

Foto ZDE

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 14. 05. 2018 |

Do výtvarné části soutěže jsme poslali několik obrázků na volné téma a také se můžeme pochlubit pěknými výsledky.

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 15. 04. 2018 |

Každoročně se účastníme této populární soutěže, letos jsme poslali do soutěže několik prozaických textů i básní. Největšího úspěchu v kategorii 6.-7.třída dosáhla Rút Albrechtová, která na téma Velká policejní pohádka napsala skvělou práci s názvem Ztracená princezna. Obsadila 1.místo a v květnu se může těšit na předávání cen v Městském sále Úpice. Děkujeme nejen Rút, ale i ostatním žákům za jejich příspěvky do soutěže.

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 15. 04. 2018 |

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.