POZOR! Jedná se pouze o archivní web, nový web naleznete na www.zsbt.cz
  O organizaci
  ZÁKLADNÍ ŠKOLA
  Mateřská škola
  Dokumenty
  Rubriky
  Statistika a login
školní e-mail administrace


  Novinky
20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
  Školní knihovna
  Školní jídelna
  Tělocvična
  Partneři
  Rodiče vítáni
rodicevitani.cz
  Mapa školství
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Žákyně deváté třídy uspěly v okresním kole olympiády z českého jazyka

Dne 28. ledna se v Trutnově konalo okresní kolo olympiády z českého jazyka. Naše dvě zástupkyně Bětka Teperová a Anička Albrechtová se v konkurenci 33 zástupců ostatních škol a gymnázií rozhodně neztratily.  

(Celý článek…)Obě dívky se na soutěž pečlivě připravovaly. Předem si vyplnily velké množství testů z předešlých let, a byly tak připraveny na záludnosti naší mateřštiny, jak jen to šlo. Přesto se fakticky na tuto olympiádu chystat nedá, protože je celá zaměřena na cit pro jazyk a rozsah slovní zásoby, které jsou u žáků dosti rozdílné.

V mluvnické části se dívky praly například s nástrahami stylistických nedostatků, vícevýznamového sdělení či s motivací pojmenování různých míst. Slohová část pak byla omezena 35 řádky a časem – jednou hodinou. Téma znělo: ,,Co nikde neuslyšíte a neuvidíte“. Mohlo se zpracovat libovolným slohovým útvarem, ale bylo nutné ho pak dodržovat. Nabízelo se vypravování, ale naše žákyně šly cestou líčení a úvahy. Na nutnost udržet myšlenku až do konce a nedopustit se pravopisných chyb pak snad ani nemusím upozorňovat.

A jak to celé dopadlo? Z 33 účastníků skončila Bětka na krásném 12. místě s celkovým počtem 29 bodů. Za vítězem zaostala jen o 11 bodů. Navíc vůbec nevíme, kolik bodů získala ze slohu a kolik z mluvnice, což by jistě mohlo být ještě více vypovídající. Ani Anička se neztratila a 15. místem s 27 body jen podtrhla naše dobré umístění. Vždyť i za námi skončila celá řada zástupců gymnázií.

Nezbývá než oběma účastnicím poděkovat za vzornou reprezentaci školy a výsledky v této těžké soutěži, které v posledních letech patří vůbec k těm nejlepším. Oběma dívkám přeji úspěšné vykonání přijímacích zkoušek a mnoho dalších nejen studijních úspěchů.     

       


| Autor: Mgr. Jiří Lux | Vydáno dne 03. 02. 2019 | 1239 přečtení |
| Počet komentářů: 0 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server