O organizaci
  ZÁKLADNÍ ŠKOLA
  Mateřská škola
  Dokumenty
  Rubriky
  Statistika a login
školní e-mail administrace


  Novinky
20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
  Školní knihovna
  Školní jídelna
  tělocvična
  Partneři
  Rodiče vítáni
rodicevitani.cz
  Mapa školství
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Výlet do Prahy

21. května jsme s žáky deváté třídy, kteří měli zájem prohlédnout si krásy našeho hlavního města, podnikli výlet do Prahy.

FOTO ZDECestovali jsme pohodlně a rychle vlakem. V Praze jsme nejprve vyzkoušeli jízdu metrem. Vystoupili jsme na stanici Malostranská a hned jsme navštívili krásnou Valdštejnskou zahradu, vyfotili jsme si bílého páva a prohlédli jsme si budovu Senátu ( Co kdyby náhodou…? ).Pokračovali jsme po Starých zámeckých schodech vzhůru na Hrad. Z vyhlídky od Černé věže a potom znovu z Rajské zahrady se před námi otevřel nádherný výhled na Prahu. Chrám sv. Víta jsme viděli pouze zvenčí, odradila nás fronta na vstup, vypadala na hodně dlouho, a také vedro. Raději jsme se vydali na průzkum Královské zahrady, prohlédli jsme si Míčovnu, vlastně tělocvičnu z doby Rudolfa II., a renesanční Letohrádek královny Anny, bohužel zvuk Zpívající fontány přehlušovala sbíječka…Cestou Jelením příkopem jsme se cítili jako doma v lese, navíc tu teče potok Brusnice.  Přes Nový svět jsme došli k Loretě, poslechli jsme si její zvonkohru a všimli jsme si Černínského paláce naproti. Kolem Strahovského kláštera jsme pokračovali na Petřín, vystoupali jsme na rozhlednu, někteří překonali strach, závrať i sami sebe, ale výhled stál určitě za to. Zmožení vedrem jsme dolů na Újezd sjeli lanovkou a potom jsme se přepravili tramvají na Malostranské náměstí. Tady nás čekaly další schody, tentokrát na Zvonici. Výhled na střechy Starého Města byl úchvatný, ohlédli jsme se také na Hradčany a další místa, kterými jsme předtím procházeli, a navíc jsme si v kouzelném sluchátku mohli poslechnout zvuk zvonů mnoha pražských věží. Pak už nás čekala procházka po Karlově mostě, dál jsme prošli budovou Klementina na Staré Město a poslední zastávkou bylo Staroměstské náměstí. Na Můstku se žáci deváté třídy konečně dočkali rozchodu. Nakonec jsme se u ,,Koně" zas v pořádku sešli. Ve vlaku všichni rychle obživli, nikdo nespal a cesta domů rychle uběhla.

 


| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 29. 05. 2009 | 1086 přečtení |
| Počet komentářů: 0 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server