O organizaci
  ZÁKLADNÍ ŠKOLA
  Mateřská škola
  Dokumenty
  Rubriky
  Statistika a login
školní e-mail administrace


  Novinky
20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
  Školní knihovna
  Školní jídelna
  tělocvična
  Partneři
  Rodiče vítáni
rodicevitani.cz
  Mapa školství
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Průkaz cyklisty ve 4. třídě

Ve čtvrté třídě dovrší žáci deseti let, což je věková hranice, dle které mohou děti samy na jízdním kole na silnice (tedy teď už víme, že na pozemní komunikace). Proto právě v tomto ročníku probíhá dopravní výchova zakončena testy v DDM Jednička.

(celý článek...)Dopravka, jak hodinu přezdívaly děti, byla zařazena přibližně do šestnácti hodin a prolnula hodiny českého jazyka (popis dopravních situací, jízdního kola, porozumění textu - zadání otázek), výtvarné výchovy a pracovních činností. Žáci vypracovávali testy online, neboť internet skýta mnoho možností na procvičování (např.bezpecnecesty.cz, zakruta.cz, besip.cz).

Zkušebně jsme na začátku května navštívili i dopravní hřiště a zkusili si první jízdy dle předpisů a první testy. Kdo měl zájem, mohl na hřiště přijet víckrát a probrat situace a značky, které nebyly zcela jasné, s rodičem  nebo učitelkou. Mnoho dětí tohoto využilo a bylo vidět, jak je pro  některé z nich  průkaz cyklisty důležitý. Přípravu pojali opravdu velmi zodpovědně. Za což  jim patří velký obdiv a dík.

A nastal den D, 6. červen. Na dětech byla znát lehká nervozita, ale nebylo třeba. Jízdy zvládli všichni bravurně, testy sice o trošku hůře, ale opravdu jen o maličko. Z dvaceti čtyř dětí, které zkoušku cyklisty skládaly, jsme odváželi 19 průkazů, což je naprosto skvělé. Téměř 80 procent čtvrťáků v testu uspělo a třem dětem utekl průkaz o jeden jediný bod. Všechny děti byly za svůj výkon pochváleny překvapenou paní zkoušející. Prý již dlouho nepamatuje takto úspěšnou třídu. I díky tomu (tisk průkazů trval kvůli počtu déle) nám ujel autobus, a tak jsme si vyšlápli do Třemešné podél řeky Labe pěšky.

Závěrem je nutno podotknout, že velký dík patří dětem za jejich přípravu nejenom ve škole, ale i doma s rodiči. Je samozřejmé, že rodiče by měli mít jasný zájem na tom, aby jejich děti dopravní situace na silnicích zvládaly.. Moc všem přeji, aby jejich výlety na kolech končily vždy bezpečným návratem domů.

Buďte na sebe opatrní.

Foto zde.


| Autor: Mgr. Miluše Senetová | Vydáno dne 11. 06. 2019 | 494 přečtení |
| Počet komentářů: 0 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server