POZOR! Jedná se pouze o archivní web, nový web naleznete na www.zsbt.cz
  O organizaci
  ZÁKLADNÍ ŠKOLA
  Mateřská škola
  Dokumenty
  Rubriky
  Statistika a login
školní e-mail administrace


  Novinky
20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
  Školní knihovna
  Školní jídelna
  Tělocvična
  Partneři
  Rodiče vítáni
rodicevitani.cz
  Mapa školství
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Okresní kolo recitační soutěže Dětská scéna

V úterý 21. a ve středu 22. 3. proběhlo okresní kolo recitační soutěže Dětská scéna. Místem konání je již po několik let Divadýlko Trdýlko v Trutnově. To se nachází jen kousek od Krakonošova náměstí, což pro nás v úterý bylo velice podstatné, neboť přímo tam se nachází ZUŠ pro hudební obory, kde probíhala paralelně soutěž ve zpěvu.

       

(celý text...)Některé děti tak musely zvládnout obě soutěže v jeden den, prakticky v téměř stejném časovém rozvrhu. Vzdálenost to nebyla velká, nicméně souběh obou akcí nemůžeme považovat za příliš šťastný, protože něktěří soutěžíci byli už od rána nervózní z toho, zda zvládnout časově vše. A myslím, že i to se podepsalo na obou výkonech - recitačním i pěveckém.

Nicméně naše holky  i tak opět zazářily. A to doslova a do písmene. Není velké množství soutěžících, které přijdou na podium a podmaní si diváky už svým příchodem, pohledem, výrazem při přednesu textu. Naše holky tohle umí. A dokonce už i ty malé, které jsme vyslali na zkušenou.

Ani jedna z nich, jmenovitě: Terezka Šediva, Andrea Jägerová, Kristýna Žižková, Štěpánka Horáková a Bětka Teperová, neodjely z Trutnova bez ocenění!!! A to se podaří málo které škole. Zkrátka: v krajském kole nás bude reprezentovat Štěpánka, pro kterou je tento postup premiérový, ale za roky, které se věnuje recitaci, si ho opravdu zaslouží. Ostatní děvčata si přivezla čestná uznání, kterých porota uděluje opravdu poskrovnu (pět, max.šest). Mnoho diváků z řad pedagogů překvapil nepostup Bětky, protože její výkon byl opravdu excelentní. Ač nemocná, její Balada z nemocnice od J. Wolkera musela mrazit i většinu dospělých v sále. Bohužel je tato soutěž umělecká, nedá se změřit a rozhodnutí poroty bylo nakonec takové, jaké bylo. Čestné uznání. My všichni, kdo Bětku známe, ale víme, že ta opravdu ví, o čem mluví. Dovede se vcítit do starých a nemocných lidí a, ač malá věkem, má dostatečný nadhled.  Možná větší než mnoho dospělých.

Ze soutěže jsem tak odjížděla trošku rozčarovaná, ale věta Bětky: "Však co, aspoň si to může v kraji zkusit zase někdo jiný..." mě dostatečně o jejím nadhledu a vnímání situace přesvědčila .

Moc děkuju holkám za přípravu a reprezentaci školy, která byla ukázková v každém ohledu, a Štěpánce do krajského kola držíme palce.

Foto ZDE


| Autor: Mgr. Miluše Senetová | Vydáno dne 29. 03. 2017 | 1296 přečtení |
| Počet komentářů: 17 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server