O organizaci
  ZÁKLADNÍ ŠKOLA
  Mateřská škola
  Dokumenty
  Rubriky
  Statistika a login
školní e-mail administrace


  Novinky
20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
  Školní knihovna
  Školní jídelna
  tělocvična
  Partneři
  Rodiče vítáni
rodicevitani.cz
  Mapa školství
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Na kole do Hradce

Už na začátku letošního školního roku přišli osmáci s návrhem jet na školní výlet na kole. Přiznám se, že když jsem o prázdninách projížděla Labskou cyklostezku, napadlo mne to také – krásné prostředí, stín stromů, bezpečná a nenáročná cesta kolem Labe.

   

(Celý článek ... )7. 6. jsme společný nápad uskutečnili. Do Kuksu jsme jeli vlakem, dopředu objednaným zvláštním vagonem, abychom měli kam naložit 16 kol. Naštěstí jsme nezapomněli objednat i příjemné, slunečné počasí.

Již o půl desáté jsme viděli věže krajského města, byli jsme u cíle a celý den před sebou. Čekala nás projížďka parníkem, při které jsme se pokochali prý nejkrásnějším pohledem na Bílou věž a věže katedrály sv. Ducha, na jednom z domů na nábřeží jsme také objevili sochu Elišky Rejčky, jejímž byl Hradec Králové věnným městem. Kolem poledne jsme vyjížděli do Jaroměře.

Cesta zpět byla vzhledem k bolavým pozadím poněkud náročnější. Doporučené cyklistické kalhoty totiž neměl nikdo, i když někteří si je vezli v baťohu…Ale všichni to dokázali. Odměnou za sportovní výkon bylo odpoledne strávené na koupališti v Jaroměři, kde jsme si zaplavali v krásně teplé vodě.

A pak už jen naložit kola do vagonu a vlakem do Bílé Třemešné, poslední úseky na kole domů byly už různě dlouhé, podle bydliště. Ujeli jsme kolem šedesáti kilometrů. Ti, kdo druhý den přišli do školy, se tvářili, že tolik kilometrů jezdí běžně. Tak nevím :-) …

 

Školní výlet 8. třídy Základní školy v Bílé Třemešné

Dne 7. června jsme se vydali na cyklistický výlet směr Hradec Králové a zpět. Ráno před sedmou hodinou jsme se sešli na vlakovém nádraží v Bílé Třemešné. Od té chvíle začínalo naše dobrodružství. Vlakem jsme dojeli do Kuksu, kde jsme sjeli kopec okolo Hospitalu a vyjeli na Labskou cyklostezku. Cestou si někteří povídali, a tak je pád neminul. Okolo půl desáté jsme dorazili do Hradce Králové, tam nám paní učitelka umožnila krátký rozchod, při kterém jsme si mohli koupit něco k snědku. Poté jsme se sešli u řeky, kde jsme nastoupili na malý parník, na kterém bylo velice zajímavých zážitků. Po padesáti minutách jsme se dostali ke břehu a čekala nás cesta zpět. Už hodně z nás bolely hýždě, ale do Jaroměře nám už zbývalo jen pár kilometrů. V Jaroměři jsme byli necelé čtyři hodiny na koupališti, kde měla voda příjemných 23 stupňů C. Pak už jsme vyrazili na vlakové nádraží v Jaroměři. Cesta rychle utekla a já jsem byl rád, že to je za námi, ale klidně bych si to zopakoval. Byl to náš předposlední výlet a těším se na ten poslední, který bude určitě ze všech nejlepší.

Jaroslav Kubů

Foto ZDE

 


| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 14. 06. 2016 | 887 přečtení |
| Počet komentářů: 4 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server