O organizaci
  ZÁKLADNÍ ŠKOLA
  Mateřská škola
  Dokumenty
  Rubriky
  Statistika a login
školní e-mail administrace


  Novinky
20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
  Školní knihovna
  Školní jídelna
  tělocvična
  Partneři
  Rodiče vítáni
rodicevitani.cz
  Mapa školství
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

CESTA ZA SMÍRČÍMI KŘÍŽI

Pod trochu záhadným názvem “Výšlap za tajemnou minulostí do třemešenských hvozdů“ se konala akce, která měla dětem ze ŠD, ale i jiným dobrovolným zájemcům z řad rodičů či jen občanů Bílé Třemešné, přiblížit historii okolí BT z jiného pohledu, než jsou jen suchá historická fakta. Přípravy byly složité a když se přidaly i rozmary počasí ve formě vytrvalého deště ještě den před samotnou akcí, lze jistě pochopit obavy pořadatelů o zdárný průběh programu. Naštěstí v den konání pochodu bylo vše jinak. Účastníky, kterých se sešlo úctyhodných 80, přivítalo sluníčko a i teplota výrazně stoupla.A tak jsme vyrazili za hledáním smírčích křížů do přilehlých hvozdů. Celá akce byla také pojata jako soutěžní kviz, ve kterém účastníci museli plnit různé úkoly a potvrdit tím, co jim je a není známo o našem okolí i historii Bílé Třemešné. Když k tomu přidáme žertovné soutěže pro děti u každého nalezeného smírčího kříže, pak je jasné, že se účastníci nenudili. Všechny kříže jsme zdárně objevili, vždy se seznámili s pověstí, která se k nim váže, úkoly s tu větším tu menším úspěchem splnili, a tak se celé procesí po krásné procházce dostalo opět ke školní družině, kde celá akce začala. Zde na nás čekali další rodiče či přátelé školy, a tak se celkový počet účastníků vyšplhal na 120.  Ale program zdaleka ještě nebyl u konce. Po vyhodnocení pochodu a předání pamětních listů účastníkům, pokračovalo zdařilé odpoledne opékáním buřtů a dalším občerstvením. Po setmění se rozezněly  tóny kytar a zpěv přítomných muzikantů.  Děti ze ŠD měly tuto akci spojenou i s nocováním v jejich budově, a tak není ani divu, že po vyhlášené večerce, jíž předcházela stezka odvahy, ještě dlouho zářila vzrušená dětská očka ze spacáků.

Celá akce snad i podle ohlasů účastníků dopadla nad očekávání dobře, a proto si lze jen přát, abychom se takto společně scházeli co nejčastěji.

Závěrem bychom chtěli moc poděkovat sponzorům panu Menclovi a panu Petržíkovi,  kteří se postarali o ceny do soutěží a občerstvení účastníků pochodu. Dále bychom chtěli poděkovat obětavým maminkám, které napekly tolik dobrot, že je bylo opravdu složité všechny spořádat.

FOTO ZDE

 

                                                      Jana Tremerová, vychovatelka ŠD ZŠ BT

 Mgr.Vladimír Tremer


| Autor: Mgr. Vladimír Tremer | Vydáno dne 12. 05. 2009 | 1222 přečtení |
| Počet komentářů: 0 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server