20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 417 nalezených)

Jako každý rok se i letos konalo školní kolo poznávání přírodnin. Školního kola se účastnil celý druhý stupeň ZŠ.

(Celý článek...)

| Autor: Mgr. Jana Ballová | Vydáno dne 04. 06. 2018 |

Ve výtvarné soutěži pořádané Střediskem volného Bájo Česká Skalice jsme získali jednu z pěti hlavních cen. Práce našich osmi žáků od 1. do 5. třídy byly oceněny společně jako kolekce. Tématem byla tentokrát Francie - země galského kohouta. Ceny a diplomy si mohou děti vyzvednout s rodiči v SVČ Bájo Česká Skalice v neděli 3. června 2018 na akci Den dětí v zemi galského kohouta, která proběhne od 14 do 17 hodin.

Dětem děkuji za jejich snahu a reprezentaci školy

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 30. 05. 2018 |

Dne 11.5. se 13 dětí z naší školy napříč třídami vydalo na netradiční závody do Trutnova. Aquatlon je sport kombinující plavání a běh. Podle věkové kategorie na děti čekaly různě dlouhé vzdálenosti v plavecké i běžecké části. Časy z obou disciplín se sčítaly - čím nižší součet časů, tím lepší umístění ve výsledkové tabulce.  I přesto, že nemáme oddílové plavce, si děti vedly skvěle, někteří závodníci si zajistili i postup do Finále poháru.

(celý článek...)

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 20. 05. 2018 |

Tradiční atletické závody Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou se konaly 3.5. ve Dvoře Králové za krásného slunného počasí. Naši školu letos reprezentovalo družstvo mladších žákyň a mladších žáků. Obě družstva si nevedla špatně, nicméně na postup to nestačilo. Kluci skončili na 4.místě a děvčata obsadila 6.místo. Nutno vyzdvihnout Adama Doležala, který vylepšil hned dva rekordy školy v mladších žácích - v běhu na 60 m výkonem 8,2 s a ve skoku dalekém výkonem 425 cm. Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci školy!

Foto ZDE

Pro 4. ročník soutěže Podzvičinsko očima dětí byla vyhlášena dvě témata: krajina Podkrkonoší a Eduard Štorch (letos si připomínáme 140 let od jeho narození v Ostroměři).  27. 4. 2018 porota pod vedením manželů Moravcových (dále M. Benešová, I. Doležal, P. Holzhauserová, J. Přibyl) rozhodla o umístění jednotlivých prací, kterých se tentokrát sešlo 221.

(celý článek)

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 14. 05. 2018 |

Do výtvarné části soutěže jsme poslali několik obrázků na volné téma a také se můžeme pochlubit pěknými výsledky.

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 15. 04. 2018 |

Každoročně se účastníme této populární soutěže, letos jsme poslali do soutěže několik prozaických textů i básní. Největšího úspěchu v kategorii 6.-7.třída dosáhla Rút Albrechtová, která na téma Velká policejní pohádka napsala skvělou práci s názvem Ztracená princezna. Obsadila 1.místo a v květnu se může těšit na předávání cen v Městském sále Úpice. Děkujeme nejen Rút, ale i ostatním žákům za jejich příspěvky do soutěže.

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 15. 04. 2018 |

Šesťáci Kristýnka a Ondra se vydali bojovat do Malých Svatoňovic na biologickou olympiádu.

| Autor: Mgr. Jana Ballová | Vydáno dne 13. 04. 2018 |

V neděli 8. dubna reprezentovala Bětka Teperová naši školu v taneční soutěži Dvorská Jednička. Pro své sólo zvolila  skladbu s názvem Jarní vánek. Porotě se její skladba moc líbila a ohodnotila ji jako druhou nejlepší :-). Bětce gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Foto ZDE

| Autor: Mgr. Dana Rejlová | Vydáno dne 11. 04. 2018 |

Ve středu 28.3. pořádal Žákovský parlament první velikonoční turnaj ve florbale. Akce se účastnil druhý stupeň,  žáci 1. stupně se alespoň přišli podívat.

| Autor: Mgr. Jana Flečková | Vydáno dne 11. 04. 2018 |

Již poněkolikáté jsme se vydali bojovat o cenné medaile a postup do krajského kola na ZŠ Mládežnickou, kde se každoročně koná okresní kolo soutěže OVOV. I letos jsme do tréninku dali hodně úsilí, někteří poctivě trénovali i doma. A vyplatilo se!

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 04. 04. 2018 |

V úterý 20. března se v Hradci Králové uskutečnilo krajské kolo dějepisné olympiády. Také naše škola měla zásluhou Jendy Horáka z 9. ročníku své želízko v ohni.

Výsledek obrázku pro mapa první republiky   Státní znak

| Autor: Mgr. Jiří Lux | Vydáno dne 28. 03. 2018 |

Ve dnech 20. a 21. března 2018 se v trutnovské Základní umělecké škole konala Okresní kola pěvecké soutěže a i naše škola měla své zastoupení. V kategorii 0. byl Vítek Palán, v kategorii 1. Andrejka Jägerová, další den v kategorii 3. Pepa Zivr a ve 4. kategorii Bětka Teperová.

| Autor: Kristýna Bielicová, DiS. | Vydáno dne 27. 03. 2018 |

Po 4. místě E. Řehákové v celostátní soutěži Šťastné stáří očima dětí jsme vybojovali další skvělá umístění v soutěži s obrovskou konkurencí, co se týče počtu prací i počtu zúčastněných škol. Soutěž Příroda kolem nás vyhlásila Správa Národního parku Podyjí se sídlem ve Znojmě již po osmnácté.