20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 417 nalezených)

Již po třetí jsme na začátku prosince posílali práce do výtvarné soutěže Dotek andělů, vyhlašované DDM Jednička. Mezi 165 obrázky a výrobky dětí ze škol Královédvorska se práce našich dětí opět neztratily. V kategorii malba, kresba, koláž, 1. - 2. třída, získala 3. místo Sára Hilburgerová (2. třída), v kategorii 7. - 9. třída zvítězila Žaneta Petrová (8. třída) a v kategorii výrobky se na 2. místě umístil Václav Řehák (8. třída)

(Celý článek ... )

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 14. 01. 2015 |

Poslední týden před Vánocemi, ve čtvrtek 18. 12. 2014 uspořádal parlament 2. ročník turnaje ve florbalu pro 1. stupeň.

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 05. 01. 2015 |

Ve čtvrtek 11. prosince se sešli ti největší znalci a milovníci jazyka českého napříč z celého druhého stupně, aby se mezi sebou utkali o dvě postupová místa do únorového okresního klání, kde budou hájit barvy našeho ,,vzdělávacího ústavu“. Boj to byl lítý a neúprosný. Výsledky ukázaly velkou vyrovnanost i vysokou gramatickou a stylistickou úroveň některých. A o čem byla soutěž? Jak to tedy dopadlo?

(Celý článek...)

| Autor: Mgr. Jiří Lux | Vydáno dne 16. 12. 2014 |

Ve dnech 18. – 21. 11. 2014 se konal v DDM Jednička další ročník přírodovědné poznávací soutěže Hádej, co jsem za zvíř? Soutěže se zúčastnilo celkem 111 žáků. Tentokrát děti poznávaly zvířata nejen z obrázků, ale také podle trofejí, kůží a lebek. Soutěž proto byla o něco náročnější než loni.

| Autor: Mgr. Dana Rejlová | Vydáno dne 15. 12. 2014 |

Ve čtvrtek 4. prosince se na ZŠ v Poříčí ( Trutnov) uskutečnilo okresní kolo přeboru škol v šachu. Sjelo se zde na čtyřicet malých šachistů a šachistek. Bojovali nejen o krásné trofeje, ale i o postup do krajského kola.

| Autor: Mgr. Jiří John | Vydáno dne 07. 12. 2014 |

Uskutečnil se v pondělí 24. listopadu ve 4. třídě za rekordní účasti 42 chlapců a dívek.

Starších bylo sedm a hráli každý s každým. Nejvíce se dařilo ostříleným reprezentantům z loňska, Pavle Endrlové, Šimonu Matoušovi a Anetě Chmelíkové ze sedmé třídy, úspěšně jim sekundoval Honza Zívr ze šesté. Ten dokonce, jako jediný, porazil i celkovou vítězku Pavlu.

(Celý článek ...)

| Autor: Mgr. Jiří John | Vydáno dne 26. 11. 2014 |

V listopadu se naše škola poprvé zúčastnila celostátního kola soutěže Bobřík informatiky. A nevedli jsme si vůbec špatně! Mezi žáky 4. až 9. třídy, kteří soutěžili ve třech kategoriích, se našlo celkem 12 úspěšných řešitelů, kteří získali počet bodů potřebný k ulovení Bobříka informatiky a mezi 44 083 soutěžícími z 500 škol celé republiky se vůbec neztratili.

(Celý článek…)

| Autor: Mgr. Petr Tomek | Vydáno dne 26. 11. 2014 |

Ve čtvrtek 20. listopadu se deset žáků utkalo s nástrahy letošního kola dějepisné olympiády. Tři deváťáci, šest osmáků a jeden šesťák museli letos prokázat znalosti z oblasti bojů a válek nejen v českých zemích v období od Sámovy říše (623) po bitvu u Moháče (1526), neboť téma letošního klání znělo Pot, slzy a naděje aneb Život je boj. Výsledky dopadly velmi zajímavě.

| Autor: Mgr. Jiří Lux | Vydáno dne 22. 11. 2014 |

Ve středu 12.11. jsme se zúčastnili druhého kola školní ligy v házené ve složení Jakub Frýzl, Ondřej Hlavatý, Jan Janata, Dan Jarolímek, Nela Fofová a Rozálie Kosinová z 5. ročníku, velkou posilou jim byli žáci 3. ročníku Adam Doležal a Josef Zivr.

| Autor: Mgr. Jana Baudyšová, DiS. | Vydáno dne 20. 11. 2014 |

V pondělí 3.11. se celkem 61 žáků naší školy zúčastnilo Podzimního krosu ve Dvoře Králové n./L., který pořádal DDM Jednička. S tratí dlouhou cca 1 km si všichni žáci poradili skvěle. Hlavně pro prvňáčky to byla velmi náročná trasa, ale v lese plném barevných listů a parádních pěšinek se všem běhalo fantasticky.

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 09. 11. 2014 |

A je tu opět.

Ve středu 22.10. zahájilo naše družstvo prvním turnajem Školní ligu v házené pro školní rok 2014/2015. Tak jako minulý rok se budou zápasy v házené konat vždy jednu středu v měsíci (od října do května) ve sportovní hale ZŠ Strž ve Dvoře Králové nad Labem.

Když budete mít čas a chuť, přijďte zafandit!

| Autor: Mgr. Jana Baudyšová, DiS. | Vydáno dne 03. 11. 2014 |

Na začátku letošního školního roku jsme opět malovali, kreslili a vyráběli do podzimní soutěže pořádané DDM Jednička, tentokrát s názvem Podzim v přírodě. Netrpělivě očekávané výsledky nás nezklamaly.

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 27. 10. 2014 |

V minulém týdnu se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili soutěže Přírodovědný klokan. Soutěž Přírodovědný klokan vznikla v roce 2006 a jejím pořadatelem je Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Průběh soutěže je obdobný jako u nám již dobře známého Matematického klokana. Naši žáci soutěžili v kategorii Kadet, kde soutěžící řeší 24 různě obtížných úloh z matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí.

| Autor: Mgr. Petr Tomek | Vydáno dne 20. 10. 2014 |

Výsledky výtvarné soutěže Graffiti v Jedničce - Hudba ve street artu -  dorazily i s omluvou organizátorů ( DDM Jednička Dvůr Králové n. L.), protože jsme na ně čekali dlouhé čtyři měsíce. Úspěšní ve svých kategoriích tentokrát byli:

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 20. 06. 2014 |

Tak a celoroční úsilí je u konce. Za turnaji v házené spadla závora, ale jen pro tento školní rok. Děkuji našemu týmu za vzornou reprezentaci školy a přeji mu, aby i v dalším školním roce hrál se stejnou radostí a bojovností jako letos.