20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 417 nalezených)

O tom se přesvědčili chlapci z druhého stupně, kteří si v rámci tělesné výchovy mohli vyzkoušet orientační běh a osvojit si tak další dovednosti s tím spojené.

(Celý článek ... )

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 18. 05. 2015 |

Výtvarnou soutěž Podzvičinsko očima dětí uspořádal žákovský parlament ve spolupráci se Sdružením Podzvičinsko, jehož manažerka, paní Karešová, nám pomohla s organizací a zajištěním části cen. Porota ve složení Kateřina Karešová (Sdružení Podzvičinsko), Petra Holzhauserová (zastupitelstvo obce Bílá Třemešná), Simona Lehrausová a Dana Rejlová (učitelky ZŠ Bílá Třemešná), Ondřej Palán (Žákovský parlament ZŠ a MŠ Bílá Třemešná) a akademický malíř František Kalenský (výtvarník), který byl předsedou poroty, vybírala ze 105 obrázků.

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 16. 05. 2015 |

Ve čtvrtek 7.5. jsme se vydali na tradiční atletické závody do Dvora Králové. Tentokrát jely dvě mladší kategorie a i se spodními příčkami v celkovém umístění si závody všichni opravdu užili. Skákali do písku, když už nemuseli, běhali po celém hřišti a informovali o celkovém dění, zkrátka i bez velkého úspěchu trávili celé odpoledne s úsměvem.

(Celý článek ...)

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 14. 05. 2015 |

Tak, a je tu konec! Ve středu 13. 5. 2015 se konalo poslední kolo Školní ligy v házené pro tento školní rok. Ač se náš tým hráčů umístil na 6. místě, patří jim velký dík za snahu a nasazení, s jakými do hry šli a bojovali za naši školu.

| Autor: Mgr. Jana Baudyšová, DiS. | Vydáno dne 14. 05. 2015 |

Po turnaji ve florbalu pro 1. stupeň uspořádal žákovský parlament i turnaj pro stupeň druhý. Přípravy byly velké, ale stálo to za to. Byly vidět velice slušné výkony. Myslím, že byli všichni spokojeni.

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 09. 05. 2015 |

Mám velkou radost, že naši žáci nacházejí přes různé jiné aktivity a školní povinnosti čas na čtení. Prostřednictvím knihy se můžeme přenést do jiných světů, jiných časů, spolu s hrdiny prožívat jejich příběhy, dozvědět se něco nového - i o sobě. Knihy rozvíjejí nejen fantazii, stylistické a pravopisné dovednosti, ale také utvářejí a kultivují osobnost čtenáře.

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 05. 05. 2015 |

Ve čtvrtek 14.5.2015 se v Trutnově konalo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Naší školu reprezentovaly dvě žákyně 5. ročníku, a to Zuzana Michková a Alžběta Teperová. Ač se dívky neumístily na předních pozicích, získaly cenné zkušenosti, které mohou využít v dalších ročnících této soutěže.

| Autor: Mgr. Jana Baudyšová, DiS. | Vydáno dne 03. 05. 2015 |

Ve výtvarně literární soutěži Dopis Zemi, kterou pořádá DDM Jednička, mají děti výtvarně nebo literárně zachytit svou konkrétní pomoc ke zlepšení a ochraně životního prostředí ve svém okolí. Ze sedmé třídy naší školy se literární části zúčastnili tři žáci: Ondřej Palán, Viktorie Suchomelová a Kateřina Peterová.

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 30. 04. 2015 |

V dubnu se s matematickými soutěžemi roztrhl pytel. Kromě Matematického klokana a Matematické olympiády proběhlo také školní kolo soutěže pojmenované Pythagoriáda. Úlohy této soutěže vycházejí ze znalostí matematiky odpovídajících ročníků ZŠ a víceletých gymnázií a mimo jiné rozvíjí prostorovou představivost či logické uvažování. Zúčastnit se této soutěže může každý žák příslušného ročníku - není tedy nutné být matematickým talentem.

(Celý článek…)

| Autor: Mgr. Petr Tomek | Vydáno dne 27. 04. 2015 |

V pondělí 20.4. se uskutečnily atletické závody, které byly závěrečnou tečkou a zároveň i rozloučením  s půjčenou atletickou sadou. Atletickou sadu nám zapůjčil oddíl ze Dvora Králové nad Labem, aby si děti vyzkoušely nové atletické pomůcky a naučily se novým dovednostem.

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 27. 04. 2015 |

Ve středu 22.dubna čekalo na žáky sedmé, tedy předposlední kolo Školní ligy v házené. A snad jako by to hráči cítili, tak až na první zápas hráli přímo úžasně! V tomto kole podali všichni, kteří se zúčastnili, snad nejlepší výkony za celý rok! Tak ať Vám toto nasazení vydrží i do kola posledního, které se bude konat 13.5.2015.

| Autor: Mgr. Jana Baudyšová, DiS. | Vydáno dne 25. 04. 2015 |

Ve čtvrtek 19. března 2015 se na Základní škole Mandysova v Hradci Králové uskutečnilo krajské kolo letošní dějepisné olympiády zaměřené na 1. světovou válku v souvislostech. V konkurenci dvaceti osmi nejlepších dějepisných nadějí regionu obsadil žák osmé třídy Ondra Petržík se svými 78 body výtečné a excelentní třetí místo, kdy za vítězem zaostal o pouhé 4 body. Za gymnazisty z Trutnova a Náchoda se tak díky Ondrovi jako první ze základních škol kraje objevila právě ta naše! Lze tak použít okřídlenou frázi, jež je ale pravdivá a zde zcela na místě - získaný bronz má opravdu cenu zlata!

( Celý článek...)

| Autor: Mgr. Jiří Lux | Vydáno dne 24. 04. 2015 |

Minulý týden byl pro Elišku Cermanovou a Bětku Teperovou opravdu velmi náročný. Nejdříve o víkendu vybojovaly dvě prvenství v taneční soutěži, aby pak v úterý, respektive v pátek, reprezentovaly školu v další soutěži. Na programu bylo krajské kolo soutěže v uměleckém přednesu – Dětská scéna.

| Autor: Mgr. Miluše Senetová | Vydáno dne 21. 04. 2015 |

Dvorská Jednička je celorepubliková nepostupová taneční soutěž pořádaná DDM Dvůr Králové. Jednotlivá vystoupení hodnotí odborná porota, v letošním roce byla devítičlenná. Toto klání probíhá celý víkend a soutěží se v několika kategoriích – např. orientální tanec, mažoretky, twirling, cheerleading, disco, street a též art dance. Naše vystoupení byla na pořadu v neděli a byla jedněmi z devadesáti přihlášených skladeb.

Matematická olympiáda je oborová olympiáda pro žáky základních a středních škol, v níž mají za úkol vyřešit několik příkladů zaměřených na schopnost logického úsudku a řešení netradičních matematických úloh. Nehodnotí se jen výsledek, ale celý postup řešení příkladu a zdůvodnění jednotlivých kroků řešení.

| Autor: Mgr. Petr Tomek | Vydáno dne 16. 04. 2015 |

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.