20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Mladší žáci dominovali v Poháru rozhlasu

Čtvrtek 9. 5. 2019 patřil na dvorském stadionu okrskovému kolu tradiční atletické týmové soutěži, s názvem „Pohár rozhlasu“.  V soutěži reprezentovaly naši školu družstva mladších žákyň a žáků. S lepšícím se počasím jsme se dočkali i parádních výkonů, které znamenaly pro chlapce zasloužené 1. místo.

(Celý článek ...)

Do okrskového kola jsme nominovaly 2 družstva ve složení – chlapci (Lieser, Stančo, Čeřovský, Doležal, Glos, Tepera, Zivr, Hanzl, Ševčík) a dívky (Tarantová, Hrnková, Hájková, Chromá, Řeháková, Dlabolová, Nosková, Hájková). Tito borci se utkali s ostatními žáky z dvorských základních škol v disciplínách – sprint 60m, skok vysoký, skok daleký, hod míčkem, běhy 600m (dívky) a 1000m (chlapci) a štafeta na 4x60m. Jednotlivé individuální výkony byly obodovány a celkový součet za družstvo pak určil konečné pořadí. Přestože jistá „generační“ obměna postihla obě družstva, byli jsme svědky několika excelentních výkonů. Děvčata v některých disciplínách zaplatila nováčkovskou daň a nakonec obsadily 6. místo, nicméně některé výkony jsou příslibem do budoucna. Chlapci pak ovládli všechny běžecké disciplíny, včetně závěrečné štafety, což v závěru vykrystalizovalo v zcela zasloužené prvenství, které je opravňuje k účasti v okresním kole příští týden v Trutnově.