20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 417 nalezených)

7. dubna byly zveřejněny výsledky 1. kola literárně dějepisné soutěže Lidice 21, jejímž hlavním posláním je připomínka činu vypálení Lidic nacisty v červnu 1942, která má zároveň sloužit i jako memento všem ostatním podobným událostem. Soutěže se za naši školu zúčastnili tři chlapci - žáci navštěvující dějepisný kroužek - Jirka Přibyl z páté, Jenda Horák ze šesté a Péťa Zezulka  z osmé třídy.

(Celý článek...)

| Autor: Mgr. Jiří Lux | Vydáno dne 10. 04. 2015 |

A je za námi březnové kolo v házené. Tentokrát nás hájila ryze pánská část našeho „mužstva“. Bohužel se chlapcům příliš nedařilo - jarní únava se projevila.

(Celý článek ... )

| Autor: Mgr. Jana Baudyšová, DiS. | Vydáno dne 02. 04. 2015 |

V minulém týdnu se žáci 2. – 9. třídy zúčastnili soutěže Matematický klokan. Mezinárodní soutěž Matematický klokan vznikla v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila i do zemí Evropy, takže dnes se soutěže účastní skoro tři miliony soutěžících z třiceti zemí našeho kontinentu. Naši žáci se s úlohami soutěže prali statečně, někteří dopadli lépe, někteří hůř. Mezi všemi našimi žáky je nutné vyzdvihnout výsledek Josefa Zivra z 3. třídy, který ve své kategorii vyřešil správně všechny úlohy a dosáhl maximálního počtu bodů! Nejlepší řešitele ve všech kategoriích uvádíme dále.

(Celý článek ...)

| Autor: Mgr. Petr Tomek | Vydáno dne 31. 03. 2015 |

Do okresního kola Dětské scény (přehlídky dětských recitátorů) jsme v letošním roce vyslali čtyři zástupce, tedy zástupkyně. Kristýnu Žižkovou (I. kat.), Štěpánku Horákovou, Bětku Teperovou (II. kategorie) a Elišku Cermanovou (IV. kat.).

| Autor: Mgr. Miluše Senetová | Vydáno dne 29. 03. 2015 |

Právě v těchto dnech vrcholí další ročník soutěže Komenský a my, která je literárně a dějepisně zaměřená na život, dílo a myšlenkový odkaz J. A. Komenského a kterou pořádá Základní škola v Brandýse nad Orlicí, kde se také Učitel národů stejně jako u nás chvíli skrýval.

| Autor: Mgr. Jiří Lux | Vydáno dne 24. 03. 2015 |

I letos jsme se tradičně zúčastnili celostátní výtvarné soutěže Zvíře není věc, pořádané MKZ Hankův dům a ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Tentokrát proběhl již XI. ročník.

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 24. 03. 2015 |

Po třetí jsme se letos zúčastnili výtvarné soutěže Graffiti v Jedničce, tentokrát s tématem vesmír. Nejlépe nás reprezentovali tito žáci: Adam Doležal, žák 3. třídy, získal ve své kategorii 2. místo, Sabina Mrázková a Michaela Čedíková, obě ze 6. třídy, obsadily 1. a 2. místo. Ze 7. třídy byla nejlepší Nikola Kulhánková, která skončila na 2. místě.

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 04. 03. 2015 |

V pondělí 26. 1. se tři z našich nejlepších písařů vydali na Obchodní akademii do Trutnova na talentovou soutěž v psaní na klávesnici. Konkurence byla veliká, přesto naši žáci dopadli velmi dobře. Nejlépe se umístil Jan Zivr na 5. – 6. místě, Lukáš Malý obsadil 7. místo a Patrik Chromý se umístil na krásném 10. místě.

Všem účastníkům soutěže gratuluji a děkuji za ukázkovou reprezentaci naší školy.

| Autor: Mgr. Simona Lehrausová | Vydáno dne 26. 02. 2015 |

Že nejde hrát ping-pong bez speciálního stolu a pálek? Ale jde! A o tom vás přesvědčí chlapci z osmé a deváté třídy, kteří si ping-pong zahráli s netradičním náčiním/nářadím, a dokonce i tematicky! :-)

Olympijský víceboj vyhlásil soutěž o 56 ping-pongových stolů a 14 návštěv sportovních hvězd. A protože my jdeme do všeho s chutí, radostí a obrovským nasazením, tato soutěž bude naše! :-)

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 26. 02. 2015 |

Období, kdy se s olympiádami roztrhnul pytel, právě probíhá. Ne jinak tomu je i v cizím jazyce.

V okresním kole naši školu zastupoval Ondřej Palán, který soutěžil v kategorii I.A (6.-7.třída). Z jedenácti zúčastněných se Ondra umístil na 8. místě. V ústní části byl mezi nejlepšími, ale poslechová část byla slabá, je potřeba na ni hodně zapracovat. Nicméně každá zkušenost je dobrá a kdo ví, co přinese příští rok.

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 25. 02. 2015 |

Soutěž Čteme s Albatrosem je vyhlášena mezi čtenáři zapojenými do projektu Čtení pomáhá. Soutěží se v počtu správně zodpovězených testů po přečtení knížky. Každý měsíc je vyhlášeno sto nejlepších čtenářů. Nejlepším čtenářem naší školy je Arnošt Jäger ze 3. třídy, který se v lednovém kole umístil na krásném 24. místě a 3. třídu posunul na 50. místo v soutěži škol.

| Autor: Mgr. Dana Rejlová | Vydáno dne 23. 02. 2015 |

A už je za námi i únorové kolo v házené. Tentokrát hráči neměli vůbec lehkou situaci - na středeční zápas mělo nastoupit pouze pět z nich (5.tř. - Nela Fofová, Jakub Frýzl, Rozálie Kosinová,  3.tř. - Adam Doležal a Josef Zívr), což znamená hrát pět zápasů (2-3 za sebou) bez oddechu. Naštěstí tým posílila Bětka Teperová z 5. třídy a to všem hráčům moc pomohlo!

| Autor: Mgr. Jana Baudyšová, DiS. | Vydáno dne 20. 02. 2015 |

V lednovém kole Ligy v házené se našemu týmu dařilo, i když pomalý rozjezd tomu zpočátku vůbec nenasvědčoval. V druhém zápase se však sportovci oklepali z počátečního ostychu a do hry dali maximum a to se vyplatilo. Jakub Frýzl v bráně přímo exceloval. A ani ostatní hráči nezůstali pozadu. Jedno vítězství a jedna remíza je bezvadný úspěch

Tak ať se daří i v dalším kole.

| Autor: Mgr. Jana Baudyšová, DiS. | Vydáno dne 02. 02. 2015 |

V rámci doplňkové disciplíny jsme navštívili několik organizací, tvořili vánoční dekoraci se seniory, prohnali pejsky v psím útulku a pořádali sbírku pro dětské centrum, které jsme i navštívili. To vše jsme museli zpracovat pouze na formát A3.

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 31. 01. 2015 |

Dne 20. ledna se na gymnáziu v Hostinném konalo okresní kolo dějepisné olympiády letos zaměřené na konflikty a bitvy v časovém rozmezí od Sámovy říše až po 1. světovou válku. Z naší školy se nejlépe umístil žák 8. ročníku Ondra Petržík, který v konkurenci zástupců gymnázií a ostatních žáků základních škol obsadil výborné 7. místo! Se svými 73 body zaostal za postupem do kraje o pouhé dva body, které navíc mohl získat, ale nebyl si jist, tak raději v inkriminované otázce nic nenapsal…

Dne 27. ledna se ale vyučující dozvěděl, že Ondra přece jen postupuje na kraj! Obsahem bude 1. světová válka, společně se vzorně připravíme a pak uvidíme. Držte nám palce!

| Autor: Mgr. Jiří Lux | Vydáno dne 26. 01. 2015 |

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.